Belka
Sobota, 25 Maja 2024   imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Makieta Parowozowni Ostrów Wlkp. Cz. I. Opis.

 
Wiek pary na kolei już się skończył bezpowrotnie. Pozostała nostalgia za tymi smokami ziejącymi parą, gwizdami lokomotyw, sapaniem na postoju. Stare parowozy można jeszcze podziwiać w skansenach i muzeach kolejnictwa w Wolsztynie, Kościerzynie, Chabówce i innych miejscowościach. Na szczęście sa pasjonaci , którzy postanowili zatrzymać wiek pary na makietach modelarskich, na których można obejrzeć dawna infrastrukturę kolejową, obrządzanie i ruch lokomotyw w skali 1:87 (H0) Gdański Klub Miłośników Kolei "Nostalgia za parą" prowadzi stałą wystawę w Galerii Przymorze, gdzie można obejrzeć jak funkcjonowały niegdyś koleje, w tym parowozownie takie jak ta w Ostrowie Wlkp, dużym węźle kolejowym.

 


STRABSEN
 
Data pliku video: 2016-01-09, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    ostrowski wielkopolskie

    Powiat ostrowski - powiat, którego siedzibą jest miasto Ostrów Wielkopolski, znajdujące się w województwie wielkopolskim. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Oprócz tego zaliczają się do niego gminy: Ostrów Wielkopolski (gmina miejska), Nowe Skalmierzyce, Odolanów, Raszków, Ostrów Wielkopolski (gmina miejsko-wiejska), Przygodzice, Sieroszewice, Sośnie i miasta: Ostrów Wielkopolski, Nowe Skalmierzyce, Odolanów, Raszków.

    Przez powiat przebiegają drogi krajowe nr 11 25 36 i drogi wojewódzkie 444 445 447 450.

    Powiat ma charakter rolniczo-przemysłowy, wystarczy wspomnieć, że 61 jego powierzchni zajmują użytki rolne, a 28% to lasy. Przemysł ciężki na jego terenie praktycznie nie istnieje. To plus dla turystyki, która prężnie się tu rozwija. Bogactwo objętych ochroną terenów leśnych i pomników przyrody przyciąga turystów i pozwala mieszkańcom na spędzanie czasu w zdrowych warunkach. Czystym powietrzem zaciągać można się m.in. podczas spacerów aleją dębową w Raduchowie lub aleją brzozową przy trasie Ołobok-Wielowieś. A gdy zaczną boleć nogi, odpoczynku zaznać można nad stawami przygodzickimi i milickimi. Tam będzie też możliwość obserwacji ptactwa wodnego w jego naturalnym środowisku.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola