Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ostrow Wielkopolski. Zrobione.

 
Już nie tylko sam budynek hali głównej, kas i toalet uru­chomionych na ostrowskim dworcu kole­jowym cieszy oczy podróżnych, ale również zakońc­zona właśnie budowa zadaszenia nad prze­jś­ciem na per­ony oraz zmod­ern­i­zowana część biurowo-​gastronomiczna. Kosztem niemal 7 mln zło­tych dworzec w Ostrowie nabrał nowego blasku. W budynku wymieniono wszys­tkie insta­lacje tech­niczne, zmieniono elewację, ksz­tałt i wygląd holu, a także pomieszczeń biurowych, w których części mieści się siedz­iba Straży Ochrony Kolei. Do pełni szczęś­cia podróżnym brakuje jeszcze zakończenia prac remon­towych na przyle­ga­ją­cym do obiektu dwor­cowego per­onie, co powinno nastąpić na początku stycznia. W przyle­ga­jącej do dworca restau­racji pojawi się nowy najemca, to samo doty­czy pomieszczeń hand­lowych w hali głównej, której ozdobą jest niety­powa „zielona" ławeczka z przepięknym zegarem w jej cen­tral­nym miejscu.

 


Dworzec Polski
 
Data pliku video: 2011-12-26, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowski wielkopolskie

  Powiat ostrowski - powiat, którego siedzibą jest miasto Ostrów Wielkopolski, znajdujące się w województwie wielkopolskim. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Oprócz tego zaliczają się do niego gminy: Ostrów Wielkopolski (gmina miejska), Nowe Skalmierzyce, Odolanów, Raszków, Ostrów Wielkopolski (gmina miejsko-wiejska), Przygodzice, Sieroszewice, Sośnie i miasta: Ostrów Wielkopolski, Nowe Skalmierzyce, Odolanów, Raszków.

  Przez powiat przebiegają drogi krajowe nr 11 25 36 i drogi wojewódzkie 444 445 447 450.

  Powiat ma charakter rolniczo-przemysłowy, wystarczy wspomnieć, że 61 jego powierzchni zajmują użytki rolne, a 28% to lasy. Przemysł ciężki na jego terenie praktycznie nie istnieje. To plus dla turystyki, która prężnie się tu rozwija. Bogactwo objętych ochroną terenów leśnych i pomników przyrody przyciąga turystów i pozwala mieszkańcom na spędzanie czasu w zdrowych warunkach. Czystym powietrzem zaciągać można się m.in. podczas spacerów aleją dębową w Raduchowie lub aleją brzozową przy trasie Ołobok-Wielowieś. A gdy zaczną boleć nogi, odpoczynku zaznać można nad stawami przygodzickimi i milickimi. Tam będzie też możliwość obserwacji ptactwa wodnego w jego naturalnym środowisku.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola