Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Takie wydarzenie tylko w Raszkowie! Wernisaż...

Data dodania: 2018-12-12
Wernisaż wystawy malarskiej Szymona Chwalisza już jutro wieczorem! Nie może Was tam zabraknąć więcej »
 
 

Raszków pięknieje! Pałac w Przybysławicach...

Data dodania: 2018-12-11
„Przebudowa zabytkowego pałacu w Przybysławicach oraz jego adaptacja w celu wykorzystania jako instytucji kultury” to nazwa projektu, który już wkrótce sprawi, że Mia... więcej »
 
 

Najlepsze książki na prezent dla kobiety -...

Data dodania: 2018-12-11
Najlepsze książki na prezent dla kobiety. W zestawieniu przygotowaliśmy dla was dziesięć książkowych propozycji - są to propozycje idealnych podarunków dla dziewczyn... więcej »
 
 

20 popularnych polskich imion w gwarze...

Data dodania: 2018-12-10
Popularne polskie imiona w gwarze wielkopolskiej często przyjmują niespodziewane formy. Też ich używasz? Sprawdź w galerii! więcej »
 
 

Kapliczka św. Michała Archanioła stanęła w...

Data dodania: 2018-12-10
W Szczurach odsłonięto kapliczkę św. Michała Archanioła. Figura świętego stanęła na drodze prowadzącej do kościoła, tuż przy drodze krajowej n... więcej »
 
 

"Jacy jesteśmy"- dziesiąta edycja cyklu spotkań...

Data dodania: 2018-12-10
„Jacy jesteśmy”- dziesiąta edycja cyklu spotkań środowiska plastycznego Powiatu Ostrowskiego odbyła się w miniony piątek 7 grudnia 2018 roku w Galerii Sztuki Wsp&oac... więcej »
 
 

Młodzieżowe słowo roku 2018 wybrane. Wydawnictwo...

Data dodania: 2018-12-10
Wybrano kolejne młodzieżowe słowo roku. W poprzedniej edycji wygrało "XD". A tym razem? więcej »
 
 

Przygodzice z Mikołajkowym Prezentem od Serca. W...

Data dodania: 2018-12-10
Prawie 23 litry krwi pobranej od 51. osób przyniosła mikołajkowa akcja zorganizowana w niedzielę w Szkole Podstawowej w Przygodzicach. Przeprowadził ją tam nowo powstały Klub ... więcej »
 
 

Wielkopolska Miss 2019. Poznajcie pierwsze...

Data dodania: 2018-12-10
Chcesz zostać Wielkopolską Miss 2019 lub Wielkopolską Miss Nastolatek 2019? Chcesz otworzyć drzwi do kariery modelki i konkursów międzynarodowych? Zobaczcie zdjęcia pierwszych... więcej »
 
 

5 rzeczy, na które najwięcej pieniędzy wydają...

Data dodania: 2018-12-10
W Polsce żyje 50 tysięcy bardzo bogatych Polaków, czyli takich, którzy miesięcznie zarabiają powyżej 50 tys. zł brutto. Najwięcej z nich mieszka w województ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1946
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowski wielkopolskie

  Powiat ostrowski - powiat, którego siedzibą jest miasto Ostrów Wielkopolski, znajdujące się w województwie wielkopolskim. Powiat powstał wskutek reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Oprócz tego zaliczają się do niego gminy: Ostrów Wielkopolski (gmina miejska), Nowe Skalmierzyce, Odolanów, Raszków, Ostrów Wielkopolski (gmina miejsko-wiejska), Przygodzice, Sieroszewice, Sośnie i miasta: Ostrów Wielkopolski, Nowe Skalmierzyce, Odolanów, Raszków.

  Przez powiat przebiegają drogi krajowe nr 11 25 36 i drogi wojewódzkie 444 445 447 450.

  Powiat ma charakter rolniczo-przemysłowy, wystarczy wspomnieć, że 61 jego powierzchni zajmują użytki rolne, a 28% to lasy. Przemysł ciężki na jego terenie praktycznie nie istnieje. To plus dla turystyki, która prężnie się tu rozwija. Bogactwo objętych ochroną terenów leśnych i pomników przyrody przyciąga turystów i pozwala mieszkańcom na spędzanie czasu w zdrowych warunkach. Czystym powietrzem zaciągać można się m.in. podczas spacerów aleją dębową w Raduchowie lub aleją brzozową przy trasie Ołobok-Wielowieś. A gdy zaczną boleć nogi, odpoczynku zaznać można nad stawami przygodzickimi i milickimi. Tam będzie też możliwość obserwacji ptactwa wodnego w jego naturalnym środowisku.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola